Вправа пальчикової гімнастики М’ячик я в руці катаю

Date: 15 листопада 2022 о 14:00

Вправи з м’ячиком мають позитивний вплив на розвиток дитини. Вони домогають розвинути моторику і мовний апарат дітей, спритність пальців та рук. Ще Сухомлинський казав, що джерело знань знаходиться на кінчиках пальців. Імовірно, він мав на увазі читання та письмо, однак маленькі діти досліджують світ значною мірою через тактильні відчуття.
Для вдосконалення роботи мовного апарату, концентрації, кращою уваги та розвитку моторики рук, можна з вихованцем робити пальчикову гімнастику «М’ячик я в руці катаю». Для заняття використовуються м’ячики з м’якими шипами. Попри свою основну функцію іграшки, м’ячик допомагає розвивати тактильні зони.
Функції гімнастики:
покращення імунітету покращення кровообігу;
стимуляція тканин долоні;
розвиток моторики пальців і долоней;
покращення кровопостачання в периферичних судинах;
підтримка тонуса м’язів
М’ячик для масажу може використовуватися не тільки для вправ на руки, але і для інших частин тіла. Дія сприяє підвищенню тонуса м’язів, зменшенню застою в венах і покращу кровообіг в капілях, покращує роботу центральної і периферичної нервової системи.
Перед початком заняття дітей потрібно ознайомити з назвою частин рук (долоні, тильна сторона, пальці, горбики на долонях біля основи пальців, фаланги пальців). Руки і пальці повинні перебувати у зігнутоум стані, при цьому плечі не повинні підніматися. Одяг повинен бути з коротким рукавом, якщо рукав довгий, його потрібно закатати.
Усі дії виконують у повільному темпі, поступово збільшуючи темп. Необхідно акцентувати увагу на всі елементи гімнастики.
Такі вправи бажано проводити з дітьми, починаючи із трирічного віку. Саме починаючи із цього вікового періоду в дітей починає активно розвиватися дрібна моторика, яка впливає на вдосконалення мови.
Під час вправ потрібно постійно спілкуватися з малям, підвищуючи його інтерес.
Крім гімнастичних вправ, для підвищення ефективності занять, необхідно виконувати масування рук маля й робити загартовування.
Гімнастика для рук також сприяє розвитку творчого мислення, удосконаленню реактивності. Малятам у процесі занять легко вдається запам’ятати такі поняття як, «верх», «низ», «ліво»,»швидше», «повільніше» «право». Вони можуть швидше вивчати тексти віршів, які використовуються в ігровому процесі..
Масажні кульки
М’ячик сильно я стискаю
І долоньку поміняю. (м’ячик затискають поперемінно обома кінцівками)

По столу кульки катаю,
З-під рук не випускаю.
Взад-вперед його кочу;
Вправо-вліво — як захочу.
(М’яч при цьому катають по долоні в різні сторони)

Пограю я у футбол
і заб’ю в долоньку гол.
(швидко перекочують м’яч між долоньками)
Гімнастика для розвитку дрібної моторики — це методика, яка обов’язково може бути включена в комплекс занять для дитини дошкільного віку. Розвток пам’яті, мовних навиків, реакції, дрібної моторики рук — ці навики можна удосконалити за допомогою нескладних ігор з м’ячиком, які супроводжуються віршиками.