Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 17 common:people_all_forms

Інклюзія у дитсадках. Процедури та корисні посилання для батьків

Date: 9 листопада 2022 о 13:20
94 view

Як батькам дітей з особливими освітніми потребами на практиці використовувати нещодавно розпочату реформу інклюзивної освіти

Нещодавно в Україні розпочалася реформа інклюзивної освіти для дітей з особливими освітніми потребами — порушеннями слуху, мовлення, зору, з розладами аутичного спектру, з гіперактивністю та порушеннями уваги, з порушеннями опорно-рухового апарату, з синдромом Дауна. До реформи інклюзії більша частина дітей з особливими освітніми потребами навчалася у школах та дитсадках у оточенні таких саме дітей, тобто у групах, які повністю складалися з дітей з особливими освітніми потребами.

Реформа інклюзивного навчання передбачає, що у групі дитячого садка або шкільному класі має бути від одного до трьох дітей з особливими потребами, а всі інші мають бути нормотиповими. Таким чином діти з особливими потребами краще розвиватимуться та інтегруватимуться у суспільство, а нормотипові діти швидше звикатимуть до розмаїття й важливості толерантного ставлення до дітей з особливими потребами.
Рання інклюзія починається із дитячого садку. Створення інклюзивної групи у дитячому садку дає можливість розвивати дитину за індивідуальним планом, залучати до її розвитку асистента дитини та команду супроводу — психолога, дефектолога чи інших фахівців.

Перший крок: інклюзивно-ресурсні центри

Статус дитини з особливими потребами є пільгою, що дає право на першочергове зарахування до дитячого садка. Для отримання цієї пільги, відкриття інклюзивної групи у садочку та розробки індивідуального плану для дитини потрібно отримати ключовий документ — комплексну оцінку психолого-педагогічного розвитку дитини. Цю оцінку роблять у десяти інклюзивно-ресурсних центрах Києва (ІРЦ).

Мета створення цих установ — реалізація права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти (в тому числі, професійно-технічної). Інклюзивно-ресурсні центри: проводять комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, на підставі якої надають фахові рекомендації для розробки індивідуального плану розвитку, надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги; забезпечують системний та кваліфікований супровід дитини з особливими освітніми потребами.

Рання інклюзія починається із дитячого садку
Усього у Києві 10 ІРЦ — по одному на район. Записатися до ІРЦ можна онлайн, а для проведення комплексної оцінки вам знадобляться:

Документ, що посвідчує особу одного із батьків (або законних представників);

Свідоцтво про народження дитини;

Індивідуальна програма реабілітації дитини (у разі наявності інвалідності);

Медична картка «Історія розвитку дитини»;

Довідка від психіатра (у разі потреби).

Проведення комплексної оцінки може тривати від декількох годин до декількох днів, оформлення висновку займатиме до 10 робочих днів. Оцінка є підставою для отримання пільги на зарахування у садочок, але її необхідно підтвердити у районному управлінні освіти.

Другий крок: створення інклюзивної групи у дитсадку

Ініціатива з відкриття інклюзивної групи у дитячому садку може викликати супротив як зі сторони керівництва дитячого садку, так і зі сторони батьків. Але, як ми знаємо, об’єднання однодумців (тим більш, коли це люблячі батьки), творять дива, а у київських дитсадках вже працює 161 інклюзивна група. Тож якщо ви готові долучитися, вам буде необхідно зробити наступне:

— Подати заяву на вступ дитини до обраного садочка (там же ви зможете подивитися на перелік садочків, де є вже створені, але незаповнені інклюзивні групи);

— Після отримання запрошення на зарахування, подати всі необхідні документи (перелік є на цьому ж ресурсі);

— Якщо у садочку незаповнена група вже існує – зарахувати дитину до неї. Якщо її немає – подати керівництву дитсадка письмове звернення батьків або законних представників дитини з особливими освітніми потребами про створення такої групи.

— Дуже важливо пам’ятати — згідно з діючим законодавством, на підставі такої заяви група має бути створена в обов’язковому порядку.

Comments:
Only authorized users can leave comments.