Кінезіологічні вправи для дітей.

Date: 8 листопада 2022 о 13:52

Кінезіологія – гімнастика для мозку. Наука про розвиток розумових здібностей та фізичного здоров’я спеціальними руховими вправами. Не вимагає окремого часу. Налагоджує взаємозв’язок між батьками і дітьми, забезпечує вплив батьків на дітей і формує відносини між членами родини.
Кінезіологічні вправи дають можливість задіяти ті ділянки мозку, які раніше не брали участі у навчанні. Людина може мислити, сидячи нерухомо. Однак для закріплення думки слід рухатися.
У ході занять у дитини розвиваються міжпівкульні зв’язки, поліпшується пам’ять і концентрація уваги. Спостерігається значний прогрес у здібностях до навчання та вміння керувати своїми емоціями.
Вправи проводити щодня 6 – 8 тижнів 15 – 20 хв. у день.

Тілесні рухи

Мета:синхронізувати роботу півкуль.
«Людина – павук». Стати обличчям до стіни, ноги на ширині плечей, долоні покласти на стіну на рівні очей. Пересуватися вздовж стіни вправо, потім уліво приставним кроком, руками й ногами рухати паралельно. Далі робити рухи лівою рукою і правою ногою, правою рукою і лівою ногою.
«Незвичайне керування». Крок лівою ногою супроводжувати змахом лівої руки. Крок правою ногою супроводжувати змахом правої руки.
«Око – мандрівник». Початкове положення стоячи. Не повертаючи голови, знайти очима будь – який предмет, який назвав педагог
Дихальні вправи

Мета: активізувати роботу стовбурових відділів мозку, розвивати праву півкулю.

Вдих, пауза, видих, пауза. Ефективно використовувати образне уявлення ( візуалізацію), тобто підключати праву півкулю.
Дихання тільки через ліву, праву ніздрю. ( Дихання тільки через ліву ніздрю активізує роботу правої півкулі головного мозку, сприяє розв’язанню раціональних завдань).
Глибокий вдих. Пауза. На видиху вимовляти звуки.
« Свічка». Початкове положення сидячи за столом. Уявити, що перед вами стоїть велика свічка. Зробити глибокий вдих та спробувати одним вивихом задути свічку. А тепер уявити перед собою 5 маленьких свічок. Глибоко вдихнути та задути ці свічки маленькими порціями видиху.
«Аквалангіст». Початкове положення стоячи. Зробити глибокий вдих, затримати подих, при цьому закрити ніс пальцями. Присісти, ніби пірнути у воду. Порахувати до 5 і виринути – відкрити ніс і зробити видих.
« Хмара дихання». Початкове положення стоячи, руки опущені. Вдихнути через ніс, руки перед грудьми. Повільно видихнути через рот, малюючи коло двома руками 3 р. Тепер намалювати квадрати й трикутники.
Гімнастика мозку

Мета: розвивати міжпівкульну взаємодію.

Вправи: «Кулак – ребро – долоня», «Вухо – ніс», «Будинок – їжачок – замок», «Гусак – курка – півень».
«Жабка» ( кулак – ребро – долоня). Жабка (кулак) пливе (ребро) у ставку (долоня). Жабка (кулак) живе (ребро) у болоті (долоня).
«Оладки». Долоньки навпаки. Одночасна зміна. Гралися ми в ладки – смажили оладки. Ми посмажимо, повернемо. Знову гратися почнемо.
Масаж

Мета: енергетизація мозку.

Двома пальцями правої руки масажувати рухами по колу чоло, а двома пальцями лівої руки – підборіддя. Рахувати до 30.
Стиснути пальці в кулак. Вдих спокійно, стискати кулак із зусиллям. Послаблюючи стиск кулака, робити вдих. Повторити 5 разів. Виконання із заплющеними очима подвоює ефект.
Шановні батьки!

Готуючи дитину до школи, пам’ятайте: «Мозок, добре влаштований, вартий більшого, ніж мозок, добре наповнений» (М. Монтень).
Нерухома дитина не навчається. Будь-яка нова інформація повинна закріплюватись рухом.
Лінощі дитини-сигнал негараздів педагогічної діяльності дорослого, неправильно обраної методики роботи з дитиною.