Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

ЯК ТУРБУВАТИСЯ ПРО ЗІР ДИТИНИ

Дата: 12 вересня 2022 о 08:53
126 переглядів

Сім'я, де росте і виховується дитина із зоровою патологією, потребує особливої ува­ги і піклування. Адже крім травмуючого впливу на дитину хвороба виявляється психі­чною травмою і для батьків. Більшість батьків гостро потребують допомоги фахівців у питаннях виховання, навчання і розвитку дітей з порушенням зору.
Охороні зору дітей в Україні приділяється велика увага. Огляд лікарем-офтальмологом проводиться в пологовому будинку, далі в 2-місячному віці, до року, в 2,4,6 років і надалі щорічно в школі. Це дає можливість рано виявити відхилення від норми зору.
Процес вдосконалення зору починається відразу після народження дитини. Немов­лята, які щойно народилися, замість облич рідних бачать лише розмиті силуети та кон­тури з плямами. Упродовж шести місяців зорові образи стають більш різкими. У дво­річної дитини завершує своє формування стереоскопічне сприйняття оточуючого.
Саме у цьому віці батьки особливу увагу мусять звертати на можливу появу помут­ніння рогівки чи кришталика та його усунення; виправлення потребує також і косо­окість, оскільки вона заважає дитині сприймати стереоскопічні образи.
Бінокулярний зір починає формуватись у дітей у 3-4-річному віці. У цей час діти, як правило, починають гратися разом.
Організація ігрових куточків відпочинку (в групах та в кожної дитини вдома) по­винна відповідати офтальмологічним рекомендаціям. Наприклад, настільні ігри (мо­заїка, лото, книжки-розмальовки тощо) рекомендуються при розбіжній косоокості; ігри типу кільцекидів, баскетболу, мольберти для розглядання картинок та малювання при збіжній косоокості.
Найгірша працездатність спостерігається при ураженні зорового нерва, дегенерації сітківки.
Для попередження зорової втоми необхідно суворо стежити за виконанням школя­рами правил гігієни зору та дотриманням певних санітарно-гігієнічних вимог.
Привчати дітей виділяти хоча б 20-30 хв на добу для догляду за очима. Навчити дітей робити промивання очей, температурно-водну стимуляцію (гаряча-льодяна вода) впродовж 1 хвилини.
Привчати дітей стежити за чистотою окулярів, не дозволяти читати лежачи, при недостатньому освітленні.
Слідкувати за дотриманням рекомендованого носіння окулярів, тільки в такому випадку можна зберегти або покращити зір.
Привчати дітей робити вправи для очей, які знімають напруження, відновлюють
зір.
Відновити зір дітям допоможе і правильне харчування. У щоденному раціоні дити­ні повинні бути продукти, багаті на вітамін А (морква, помідори, петрушка), С (капус­та, цитруси, ягоди, яблука), В-комплекс (горіхи, зернові, риба, жовток яйця, виноград, абрикоси, мед).
Батькам слабозорої дитини необхідно знати зміст діагнозу, пов'язані із ним особли­вості зорового сприймання. Відповідно до них потрібно організувати побут та робоче місце дитини.
Столи і стільці повинні відповідати зросту дитини.
Необхідно правильно організувати освітлення: крім загального освітлення слід включити настільну лампу на 60 Вт з матовим або темним абажуром. Світло повинно падати на сторінку зошита чи книги зліва.
Слідкувати, щоб дитина сиділа прямо.
Очі від робочої поверхні мають бути на відстані зігнутої в лікті руки (30-40 см).
Підручники та зошити використовувати з чітким шрифтом. Відстань від очей до книжки - 33-35 см. Коли ця відстань менша - швидко наступає зорова втома та втома м'язів спини та шиї.
Між заняттями, пов'язаними з напруженням зору, слід зробити спеціальну зарядку: підійти до вікна і деякий час дивитися вдалечінь. Школярам при виконанні домашньо­го завдання після години роботи перерву на 5-10 хв, виконати кілька гімнастичних вправ, провітрити в цей час кімнату. Більше бувати на свіжому повітрі. Корисні рухливі ігри. Привчати дітей до занять фізкультурою, за рекомендацією лікаря визначити групу здо­ров'я.
Зусилля батьків, у сім'ї яких виховується дитина з вадами зору, повинні спрямову­ватись на те, щоб не перешкоджати їй у задоволенні природного бажання дивитись на те, що їй цікаво.
Яскраві особисті речі, відповідно освітлене робоче місце допоможуть Вашій дитині краще орієнтуватись у власній домівці, почуватись затишно.
Батькам варто пам'ятати, що саме Вони відповідальні за те, чи вміє їхня дитина (в якої встановлено той чи інший зоровий діагноз) дивитись телевізор. Під час перегляду телепередач дитина з вадами зору обов'язково повинна користуватись окулярами; три­валість перегляду не повинна перевищувати 1 години. Більшість лікарів рекомендують дивитись телевізор дітям не частіше 2-3 разів на тиждень. При перегляді передач у кімнаті обов'язково вмикається верхнє освітлення.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.