Літні ігри на свіжому повітрі, які гарантовано відвернуть від планшета.
Роль гри у становленні та розвитку дитини переоцінити неможливо. Саме у грі дитина пізнає навколишній світ, його закони, вчиться жити за правилами Всі діти люблять рухатися, стрибати, скакати, бігати наввипередки. Рухливі ігри з правилами — це свідома, активна діяльність дитини, на яку характерно своєчасне і точне виконання завдань, що з правилами, обов'язковими всім учасників. Рухлива гра - це свого роду якась вправа, за допомогою якої діти готуються до життя. Рухливі ігри мають величезне значення у житті дитини, оскільки є незамінний засіб отримання дитиною знань та уявлень про навколишній світ. Також вони впливають на розвиток мислення, кмітливості, вправності, спритності, морально-вольових якостей. Рухливі ігри для дітей фізичне здоров'я, навчають життєвим ситуаціям, допомагають дитині отримати правильний розвиток. Діти молодшого дошкільного віку грі, як правило, наслідують все, що вони бачать. У рухливих іграх малюків, як правило, проявляється не спілкування з однолітками, а відображення того життя, яким живуть дорослі чи тварини. Діти у цьому віці із задоволенням літають як горобці, стрибають як зайчики, змахують руками як метелики крильцями. Завдяки розвиненою спроможністю до імітації більшість рухливих ігор дітей молодшого дошкільного віку несуть у собі сюжетний характер.
Рухлива гра "Миші водять хоровод" Ціль: розвивати рухову активність Опис: перед початком гри необхідно вибрати ведучого - "кота". Кіт вибирає собі «пічку» (нею може послужити лавка або стілець), сідає на неї і заплющує очі. Всі решта учасників беруться за руки і починають водити хоровод навколо кота зі словами: Миші водять хоровод, На печі спить кіт. Тихіше миші, не шуміть, Кота Ваську не будіть, Ось прокинеться Васька кіт. Розіб'є наш хоровод!» Під час вимовлення останніх слів кіт потягується,розплющує очі і починає ганятися за мишами. Спійманий учасник стає котом і гра починається спочатку.
Гра "Сонечко та дощ" Завдання: навчити дітей знаходити своє місце у грі, орієнтуватися у просторі, розвивати вміння виконувати дії за сигналом вихователя. Опис: Діти сидять у залі на стільцях. Стільчики – це їхній «будинок». Після слів вихователя: «Яка хороша погода, йдіть гуляти! », Хлопці встають і починають рухатися в довільному напрямку. Як тільки педагог скаже: «Дощ пішов, біжіть додому!», діти мають прибігти до стільців та зайняти своє місце. Вихователь засуджує «Кап-кап-кап!». Поступово дощ вщухає і вихователь каже: Ідіть гуляти. Дощ скінчився!».
Гра "Горобці та кіт" Завдання: вчити дітей м'яко зістрибувати, згинаючи ноги в колінах, бігати, ухилятися від ведучого, тікати, знаходити своє місце. Опис: На землі намальовані кола — «гніздо». Діти — «горобці» сидять у своїх «гніздечках» на одному боці майданчика. З іншого боку майданчика розташувався «кіт». Як тільки «кіт» задріме, «горобці» вилітають на дорогу, перелітають з місця на місце, шукають крихти, зернятка. «Кіт» прокидається, нявкає, біжить за горобцями, які мають полетіти у свої гнізда. Спочатку роль «кота» виконує вихователь.