Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Гаджети для дітей: за і проти

Дата: 24 квітня 2022 о 18:16
Автор: Дудник О. Д.
118 переглядів

Гаджети для дітей: за і проти
Смартфони, телефони, планшети – все це, звичайно, добре, адже вони так допомагають нам у повсякденному житті, вони замість нас рахують, читають, спілкуються із друзями. Вони допомагають бути завжди в курсі останніх новин і подій, надають можливість швидко знайти необхідну інформацію в Інтернеті.
Наше дитинство суттєво відрізняється від того, що мають сьогодні наші діти. Ми бігали, гралися, нас не могли догукатися додому. Зараз же будь-яка дитина швидше наддасть перевагу телефону, ніж звичайній прогулянці у дворі.
За наявності телефонів, смартфонів і планшетів, доступ до яких дозволений із молодшого віку, діти втрачають інтерес до навколишнього середовища. Дитині вже не потрібно напружувати мозок та запам’ятовувати інформацію, адже її завжди можна подивитися ще раз.
Після появи комп’ютерів, планшетів, смартфонів батькам більше не потрібно думати, чим зайняти дитину в черзі в поліклініці або під час тривалої поїздки. Немає потреби брати з собою пакет іграшок. Тепер можна просто увімкнути малюкові улюблений мультфільм або гру. Він не сумуватиме, цікаво проведе час, і не буде заважати оточуючим.
Гаджети – розвиваючий інструмент.
Різнокольорові пірамідки, кубики, пластилін, фарби, машинки, пупси та інші традиційні дитячі атрибути – це не просто іграшки, а засіб для фізичного, соціального та інтелектуального розвитку дитини. Коли малюк хаотично натискає на кнопки, він розвиває дрібну моторику і мимоволі запам’ятовує деякі букви і цифри. Коли розглядає картинки на екрані і вибирає мелодію – тренує зорове і слухове сприйняття. Важливо спрямувати дії малюка в потрібне русло. Існує безліч електронних ігор, які розширюють кругозір дитини і допомагають їй освоїти різні навички.
Помічник у навчанні.
Електронні пристрої здатні зберігати в собі цілу бібліотеку. Електронна книжка допомагає дитині отримувати нові знання так само, як і звичайна паперова. До того ж, не потрібно нести важку добірку книг з бібліотеки і назад, досить завантажити цікаву книгу з інтернету. Батьки можуть привчити дитину до того, що інтернет – джерело корисної інформації, а не тільки джерело ігор.
Комп’ютерні розвивальні ігри чудово мотивують дітей до вивчення нового, наприклад іноземної мови.
Шкідливість гаджетів.
Це є проблеми зі здоров’ям. Обмеження руху небезпечне для зростаючого дитячого організму. Довге сидіння перед комп’ютером або з планшетом у руках позбавляє дитину можливості рухатися. Для дітей вони особливо небезпечні, так як їх м’язовий і кістковий скелет все ще перебуває в стадії розвитку.
Інтерактивні розваги нерідко призводять до головного болю, оскільки статичне напруження, в першу чергу, відчувають м’язи шиї. Від цього стискаються кровоносні судини і знижується приплив насиченої киснем крові до головного мозку. Звідси головні болі, які проходять тільки після хорошої фізичної розминки або активної прогулянки на свіжому повітрі.
Перебування дитини у монітора (комп’ютера, планшета або смартфона) рекомендується з такою тривалістю:
Діти 4-5 років – не більше 15 хвилин;
6 років – 20 хвилин;
7-9 років – 30 хвилин;
10-12 років – 40 хвилин;
13-14 років – 50 хвилин.

Якщо складається так, що заняття передбачає більш тривале перебування перед монітором, необхідно робити хоча б 10-хвилинні перерви.
Екранна залежність не виникає за один день, вона оволодіває дитиною поступово, та викликає психологічні проблеми у дітей, зокрема:
Дитина не здатна зайняти себе самостійно. Дитину позбавляють спілкування з гаджетами – в якості покарання або з об’єктивних причин (сів акумулятор), – вона практично не здатна зайняти себе самостійно. Нерідко реакцією на позбавлення гри стає істерика.
Дитина стає пасивна для споживання інформації. Їй не потрібно самій щось шукати, вибирати, не потрібно приймати жодних рішень і думати, чим себе зайняти. Вона просто натискає чарівну кнопку, і її розважають.
З’являються труднощі в спілкуванні. Діти, які «дружать» з гаджетами, складніше сходяться з іншими дітьми. І це також актуально для будь-якого віку. Малюки вибирають перегляд мультфільмів, а не ігри з однолітками, школярі – листування в соціальних мережах, а не футбол або спільну прогулянку.
Батькам варто бути уважним, якщо у дитини немає друзів, а в компанії дітей він поводиться скуто.
Перегляд навіть найдобрішого фільму дасть малюку користь лише тоді, коли поруч із ним буде мудрий дорослий, який пояснить, що відбувається і чому, обговорить з дитиною мотиви вчинків персонажів, їх наслідки, підведе до розуміння висновків.
Правила батькам і дітям, щоб зменшити як психологічну, так і фізичну шкоду гаджетів для дитини:
–За допомогою батьківського контролю. Можна обмежити час використання гаджетів або заблокувати доступ до певних сайтів і додатків.
–Дотримання реальними заняттями. Не забувайте про творчість, читання книг, рухливі ігри, прогулянки.
–Не замінюйте реальні гри, віртуальними. Гра на планшеті в шахи – не те ж саме, що шахова партія з другом, мамою чи батьком.
–Вивчіть самі і покажіть дитині корисні додатки. Нехай дитина дізнається, як вести записи, обробляти аудіо, відео і фотографії, читати електронні книги тощо, які стосуються реальних інтересів дитини.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.