Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Методика Нумікон як спосіб дітям з ООП познайомитись з математикою

Дата: 14 квітня 2022 о 05:30
Автор: Балан О. В.
131 перегляд

Молода та прогресуюча методика Нумікон зарекомендувала себе у багатьох навчальних закладах світу як ефективний шлях до вивчення основ математики для діток. Методика бере початок наприкінці двадцятого століття та набирає популярності у використанні не лише у навчальних закладах, а і під час навчання малюків вдома. Навчати малюків по методиці Нумікон можна розпочинати у віці від трьох років. Адже сама методика передбачає елементи гри. Numicon – це унікальна гра, у використанні якої діти поглиблюють математичні ідеї,а практичний досвід свідчать про те, що Numicon може бути успішним доповненням і ресурсом для роботи, не замінюючи, але успішно і ефективно доповнюючи досить відомі і традиційно існуючі методи і матеріали при роботі з дітьми з ООП.Нумікон - це набір логічних деталей які символізують цифри. Методика дає можливість вивчати цифри задіюючи не лише зорову та слухову пам’ять а також використовуючи тактильні відчуття. Найкраще знайомитись з методикою Нумікон у віці трьох років, коли дитина найбільш цікаво, легко сприймає та засвоює інформацію, та вже починає логічно мислити. Придбавши набір Нумікон головне не випереджати події. Дайте малюку можливість погратися з деталями, які нагадують конструктор. Дитина може для початку розглядати деталі, оцінювати їх розміри, вивчати кольори знайомитись тактильно надягаючи їх на пальчики. Деталі можна використовувати у грі по різному, можна їх застосовувати як трафарет для малювання. Можна їх використовувати як основу для печатки на яку можна наносити фарбу та робити відбитки формуючи, різні знаки, будиночки та звіряток. Згодом можна давати деталькам імена: рожева, блакитна, зелена, присвоюючи кожній із них унікальну ознаку. По цьому принципу можна їх називати як найменша, більша, найбільша. Коли малюк навчиться відрізняти деталі, описувати їх та характеризувати по різних ознаках можна вводити в розмову нові назви деталей такі як сімка, трійка, одиничка. Тільки поки під назвою сімка мається на увазі рожева деталь без математичних пояснень чи обґрунтувань. Такі назви необхідно постійно повторювати для того щоб вони закарбувались у пам’яті малюка, адже усі ці назви пригодяться при переході безпосередньо до занять математикою.

Під час занять математикою дуже легко та наглядно за допомогою фігурок можна пояснити математичні дії:

● Додавання
● Віднімання
● Множення
● Ділення
Додавання можна вивчити запропонувавши малюкові скласти з двох малих деталей конструкцію, яка повністю повторює форму та розмір однієї великої деталі (наочно це можна перевірити поклавши суцільну деталь на складений конструктор), і так пояснити малюкові сам принцип дії додавання та запропонувати малечі порахувати дірочки у складеній конструкції. Дію віднімання теж можна легко пояснити граючись у складання конструктора. Візьміть деталь( паттерн) , наприклад, з чотирьма отворами, та покладіть на неї деталь з трьома отворами, чверть четвірки з одним отвором буде незаповненою та матиме синій колір. Запропонуйте малечі порахувати окремо кількість отворів в більшій деталі та кількість отворів у меншій і отвір із кольором що відрізняється у вигляді з верху. Дуже важливо не зупинятись на досягнутому та щоразу вивчати нові і нові дії. Граючись Нуміконом можна вивчити знаки «більше» «менше» та «дорівнює», використовуючи додатково рисунки з пташкою, клюв якої відкритий завжди до більшої "здобичі" у вигляді більшої деталі і символізуватиме ці математичні знаки. Асоціативно дитина може здогадуватись, де деталь конструктора менша, а де більша.

Методика Нумікон це можливість ефективного навчання дітей з синдромом Дауна.

Діти з синдромом Дауна потребують більше часу, та уваги для засвоєння основних принципів методики, про те результати виправдовують старання, адже завдяки ігровій складовій методики Нумікон батькам та педагогам легше адаптувати дитину до навчання, привернути та затримати увагу малюка на кольорових пластинках з отворами. Початковий етап знайомства з фігурками може бути тривалим, проте цей етап допоможе розвинути у малюкова дрібну моторику, вивчати кольори, малювати, виготовляти із конструктора Нумікон буси, пронизуючи ниткою отвори в деталях, робити пластинами конструктору відліпки на тісті чи пластиліні. Коли малюки привикнуть до деталей та із задоволенням гратимуться у складання конструктора можна переходити до математичних пояснень. Запорукою навчання дітей з особливими потребами є постійне спілкування з дітками. Особливий підхід до дітей та любов, у сукупності з методикою Нумікон дають неймовірні результати і згодом «діти сонця» наздоганяють однолітків у розвитку та можуть навчатися разом із ровесниками в одному навчальному закладі.

Кому та для чого потрібен НУМІКОН?

1.Дітям загальноосвітніх шкіл.

Заняття з Нумікон підключає у дитини безліч каналів чуттєвого сприняття - слух, зір, рухові маніпуляції, мовлення, що сприяє більш швидкому засвоєнню матеріалу.

2.Дітям з ООП: з порушеннямизору, слуху, затримкою психичного розвитку,розладами аутистичного спектру, інтелектуальними та руховими проблемами, дітям с синдромом Дауна.

3. Закладам дошкільної освіти.

4. ІРЦ, реабілітаційним та корекційним центрам.

Рекомендовано кожному закладу для роботи з дітьми з ООП.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.