Як говорити з дітьми про зайву вагу.
Зайва вага - завжди делікатна тема. І тим більше важко її піднімати, якщо мова про власну дитину. Але саме це може стати проблемою у стані здоров’я дитини, її самопочуттям, порушити звичайний ритм життя.
Якщо ви бачите, що вага дитини виходить з-під контролю, не можна просто так пускати це на самоплив, лише б не образити його розмовами про зайву вагу.
Важливо робити акцент на здоров'я, а не на зовнішньому вигляді. Тому що найбільша небезпека зайвої ваги як раз для здоров'я.
Декілька причин появи зайвої ваги
1. Ривки зростання. Якщо ривок ваги вже відбувся, а ривок зростання ще немає, то це може стати причиною повноти.
2. Підлітковий період. В 11-12 років діти вже так не бігають на перервах, і в цілому схильні набагато менше рухатися. Відповідно, брак активності провокує зайву вагу.
3. Доступність їжі. Дитина став самостійним, у нього є кишенькові гроші, він може купувати собі шкідливості-солодощі або просто відкрити холодильник і є що хоче і коли хоче.
4. Проблеми зі здоров'ям. Це може бути діабет, хвороби щитовидної залози, депресія, хронічний стрес і т. д.
Як говорити про це з дитиною?1. Ретельно підбирайте слова. Взагалі не говорите про привабливості, імідж, зовнішність, тільки про здоров'я.
2. Говорите не про вагу, а про те, як приємно і корисно побільше рухатися, їсти правильну й корисну їжу.
3. Пам'ятайте, що дитина і сам в курсі, що у нього зайва вага, відкривати йому очі на це не потрібно, як і жаліти. Краще запропонуйте разом бігати вранці, бо вам нудно в поодинці.
4. Запитайте, чи добре дитина себе почуває, якщо він сумний. Запропонуйте прогулятися, подихати свіжим повітрям для підняття настрою.
5. Скажіть дитині, що бачите зміни в його раціоні в бік шкідливих продуктів. Запропонуйте влаштувати парний "челлендж" і разом відмовитися на тиждень від солодкого.
6. Подавайте приклад. Не можна самому неправильно харчуватися, купувати оптом шоколадки з булочками, не займатися спортом - а від дитини хотіти протилежного. Якщо і у вас, і у дитини є зайва вага, то цілком ймовірно, що справа не в спадковості, а в шкідливих звичках.
7. Донесіть до дитини, що ніхто не може ображати або дражнити його з-за ваги або зовнішності, як не можна це робити і по відношенню до інших людей. Ніколи не дозволяйте собі образливих зауважень в чию-небудь сторону щодо ваги і зовнішності, особливо при дитині.
8. Ніколи не дорікайте дитини за кількість з'їденого. Так ви тільки підсилите його стрес і можете викликати розлади харчової поведінки.
9. Будьте завжди підтримкою для дитини.