Вплив шкідливих звичок батьків на здоров’я дітей.
Ми живемо у складному світі, який постійно нас випробовує на міцність. Здорова сильна духом людина розуміє, що життя- це боротьба і намагається переборювати труднощі.
Сім’я є і залишається природним середовищем для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Основними методами збереження та зміцнення здоров’я в умовах сім’ї мають стати формування культу здорового способу життя, профілактика захворювань та дотримання гігієнічних правил, культури міжродинних взаємин у повсякденному житті, фізична активність, загартовування організму, повноцінне харчування, запобігання шкідливим звичкам - палінню, алкоголізму, наркоманії тощо.
Великої шкоди завдають дітям батьки, які курять і вживають алкогольні напої. Це створює несприятливі умови для фізичного, морального виховання та розвитку дітей і підлітків, призводить до їх раннього залучення до паління і вживання алкогольних напоїв, що підриває здоров’я молоді і зумовлює ранній розвиток алкоголізму. Шкідливі звички переростають у хворобу, заволодівають тілом людини, її душею, а здоров'я покидає людину назавжди. "Алкоголізм", "наркоманія", "токсикоманія"¬¬¬¬¬- назви дуже небезпечних хвороб, які часто стають смертельними для людей ( особливо дітей та підлітків) , які вживають спиртні напої, токсичні речовини чи наркотики.
Щоб захистити дітей від шкідливих звичок, треба знати основні причини їх виникнення та уникати цих шляхів.
Причини ! Цікавість, наслідування, прагнення виділитись, бажання зректися дійсності, спадкова схильність. Цікавість, бажання спробувати щось із шкідливих речовин можуть дуже швидко виробити у дітей непереборний потяг до наркотичних речовин. Іноді достатньо підлітку спробувати один раз і залишитися рабом в полоні звички назавжди.
Отже, шкідливі звички — поганий спосіб привернути до себе увагу. Інтерес згасне, залишиться лише нерозуміння, неповага. Ніколи не паліть. Звикнути до паління легко, а відмовитись від звички дуже важко. Не перебувайте в одному приміщенні з курцями, дихання сигаретного диму — це пасивне паління, яке шкодить молодому організму. Паління сприяє тяжкій хворобі — раку легень. Зловживання алкогольними напоями — інша важка хвороба — алкоголізм. Найкращий спосіб не стати алкоголіком — не вживати спиртного. П'яна людина не тільки руйнує свій організм, свою особистість, а є небезпечною для інших, бо не контролює своїх вчинків.
Тож батьки, які дбають про здоров’я своїх дітей, повинні замислюватися над цим і робити все, щоб позбутися самим шкідливих звичок та бути прикладом для своїх дітей.
Пам'ятайте, що дитина – дзеркало своїх батьків. Як у краплині води відбивається сонце, так і в дітях віддзеркалюється особистість батька та матері. Робіть все, щоб дитинство і майбутнє наших дітей були прекрасними.