Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Розвиток моторної (рухової) активності в дитинстві і ранньому віці

Дата: 8 листопада 2021 о 08:24
108 переглядів

Середнє дитинство - час, коли діти удосконалюють свої рухові здібності і стають більш незалежними. При наявності сприятливих можливостей або спеціальне навчання вони здатні навчитися їздити на велосипеді, стрибати через скакалку, плавати, танцювати, писати і грати на музичних інструментах. Вперше такі командні види спорту, як бейсбол, баскетбол і футбол, набувають особливого значення завдяки поліпшенню координації рухів. У цьому розділі будуть розглянуті зміни фізичних характеристик і рухових навичок, які спостерігаються у дітей молодшого шкільного віку. Крім того, ми обговоримо ряд важливих, пов'язаних зі здоров'ям дітей проблем, що виникають протягом цього періоду розвитку, включаючи ожиріння, підтримання фізичної форми, травми і нещасні випадки. І нарешті, поговоримо про необхідність створення будинку і в школі обстановки, що забезпечує можливість активної життєдіяльності і тренування навичок.
Фізичний зростання і морфо-функціональні зміни
В середньому дитинстві відбувається більш повільний і плавний ріст дитини в порівнянні з першими 2 роками життя. Шестирічна дитина в середньому важить 20,5 кг, а зріст його дорівнює 106 см. З моменту надходження дітей в школу настає період рівномірного зростання, який триває приблизно до 9 років у дівчаток і до 11 років у хлопчиків, т.
внутрішні зміни
Дозрівання скелета. В середньому дитинстві відбувається подовження кісток у міру збільшення тіла в поздовжньому і поперечному розмірах. Цей процес може іноді супроводжуватися посилюються болями. Оніміння кінцівок і ниючий біль в кістках особливо часто турбують вночі і можуть доставляти дитині неприємні переживання. Деякі швидко зростаючі діти відчувають такі болі вже в 4-річному віці. Інші починають відчувати ці симптоми лише в підлітковий період. У будь-якому випадку, дітям потрібно пояснити, що це нормальна реакція організму на процес зростання.
Батьки повинні усвідомлювати, що скелет і зв'язки дитини молодшого шкільного віку ще остаточно не дозріли і тому великі навантаження на тренуваннях можуть привести до серйозних травм.
Починаючи з 6 або 7 років діти втрачають свої молочні, або «дитячі» зуби. Коли з'являються перші постійні зуби, вони іноді здаються занадто великими для дитячого рота, до тих пір, поки кістки лицьової частини черепа в процесі зростання не придбають відповідних розмірів. Два кидаються в очі ознаки середнього дитинства: беззуба посмішка 6-річну дитину і «боброві ікла» 8-річного.
Розвиток головного мозку. Між 6 і 8 роками передній мозок відчуває невеликий стрибок зростання. До 8 років мозок дитини становить 90% від величини дорослого. У період середнього дитинства його розвиток, мабуть, тягне за собою більш ефективне функціонування різних структур, наприклад лобових часток кори головного мозку, відповідальних за мислення і свідомість. Поверхня цієї області дещо збільшується по площі внаслідок безперервного розгалуження нервових волокон. Крім того, в ці роки більш явною стає латераліза-ція півкуль головного мозку . Мозолисте тіло дозріває як в структурному, так і у функціональному відношенні. Як ми побачимо пізніше в цій главі, саме в цей час дитина переходить на стадію, названу Піаже стадією конкретних операцій.
Розвиток рухових навичок
Груба моторика. Дитина молодшого шкільного віку здатний виконувати контрольовані цілеспрямовані руху). До віку 5 років, коли дитина зазвичай надходить в підготовчу групу дитячого саду, він має досить сформованими локомоторними навичками: вміє бігати, стрибати і скакати на одній нозі. Ці рухи виконуються розмірено і з відносно невеликою кількістю механічних помилок. Придбана фізична спритність провокує у них інтерес до різних видів спорту та активних дій. Вони лазять по деревах, перепливають річку, стоячи на колоді, і стрибають по балках недобудованого будинку. Численні дослідження свідчать про значний прогрес моторного розвитку в цей період. У віці 7 років хлопчик може кинути м'яч приблизно на 10,5 м. До 10 років це відстань збільшується вдвічі, а до 12 - втричі. Точність кидка при цьому також підвищується. У дівчаток спостерігається аналогічний прогрес в умінні кидати і ловити м'яч, але дальність його польоту при цьому менше, ніж у хлопчиків.
Дрібна моторика також швидко розвивається протягом середнього дитинства, на базі з тих навичок, яких дітей навчили в дитячих садах і яслах. У групах підготовки до школи педагоги допомагають дітям оволодіти навичками письма, надаючи їм можливість малювати олівцями і фарбами, вирізати з паперу, ліпити з глини та пластиліну різні фігури. У процесі цих занять діти дізнаються, як малювати кола, квадрати і, нарешті, трикутники. Кожна ускладнена геометрична фігура вимагає більш досконалої зорово-моторної координації, якої дітям необхідно досягти, перш ніж вони почнуть вчитися писати. Більшість необхідних для письма навичок дрібної моторики розвивається на 6-7-му році життя дитини. Однак деякі абсолютно нормальні діти не здатні намалювати ромб або освоїти написання окремих букв аж до 7-річного віку.
Досконале володіння своїм тілом, розвивається у дітей протягом цього періоду, сприяє розвитку у них почуття «я можу» і дозволяє оцінити себе гідно, що, безумовно, важливо для психічного здоров'я. Крім того, вміння добре володіти своїм тілом сприяє визнанню з боку однолітків. Незграбних, з поганою координацією дітей часто не приймають в групові ігри та заняття, вони можуть продовжувати відчувати себе зайвими ще довго після того, як їх фізична незручність сама собою зникне.
1 Фізичний розвиток в середньому дитинстві
5-6 років
Сталий збільшення зросту і ваги
Стійке зростання фізичної сили у хлопчиків і дівчаток
Зростаюче усвідомлення положення тіла, його основних рухів
Більш повне використання можливостей всіх частин тіла
Удосконалення грубої моторики
Нездатність пов'язувати окремі моторні навички в єдине ціле дію
7-8 років
Сталий збільшення зросту і ваги
Стійке зростання фізичної сили у хлопчиків і дівчаток
Більш повне використання можливостей всіх частин тіла
Удосконалення грубої моторики
Підвищення варіативності використання освоєного дії, але ще без пов'язання з іншими діями
9-10 років
Стрибок росту у дівчат
Збільшення фізичної сили дівчаток, супроводжуване зниженням гнучкості
Усвідомлення і розвиток всіх частин і систем тіла
Здатність об'єднувати моторні навички в зв'язкові складні дії
Поліпшення здатності зберігати рівновагу
11 років
Дівчатка зазвичай обганяють хлопчиків у зрості і вазі
Стрибок зростання у хлопчиків
Точність реакції при перехопленні рухомих об'єктів
Подальше підвищення зв'язності і гнучкості складних дій
Подальше поліпшення навичок дрібної моторики

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.