Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Канікули і діти

Дата: 17 червня 2021 о 06:04
Автор: Дудник О. Д.
124 перегляда

Канікули – найбільш довгоочікуваний час будь-якого школяра. Нарешті можна відпочити від шкільних буднів, ранніх підйомів, уроків і зобов’язань. Батьки також раді, що у їхніх дітей з’явиться вільний час – вони зможуть виспатися, вдосталь нагулятися, поспілкуватися з друзями, сходити в кіно, на каток або в кафе. Водночас турботливі батьки хочуть, щоб канікули пройшли з користю для дитини, тому вони намагаються організувати її дозвілля і знайти захопливі заняття.
Літо – найулюбленіша пора дітей, однак особливо підступна. Легковажне ставлення до правил безпечної поведінки – першопричина сумних і трагічних наслідків. Немає таких батьків, котрі не хвилювалися б за своїх дітей. Однак статистика свідчить, що саме влітку діти, зазвичай, належать самі собі, а впильнувати за ними важко. Тим паче число дитячого травматизму і навіть смертності під час літніх канікул змушує дорослих бути насторожі. Тому необхідно звернути особливу увагу на роз’яснювальну роботу з дітьми в школі, вдома, у дитячих оздоровчих установах.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки на воді є: – суворе дотримання поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль дорослих за дітьми у воді; – пірнати можна лише там, де дозволяє глибина, прозора вода та рівне дно; – безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби та спокійну безвітряну погоду; – під час катання дітей у човні або на інших плавзасобах обов’язково має бути дорослий, який уміє управляти судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді.

Аналіз ДТП свідчить, що їх основною причиною є неуважність, недисциплінованість, невміння дітей врахувати особливості навколишніх умов. Вони влаштовують ігри на проїзній частині або поблизу неї, переходять на протилежну сторону дороги посередині вулиці, не переконавшись у повній безпеці, перебігають дорогу перед транспортом, що наближається. А це часто призводить до біди. Батькам варто нагадувати дітям основні правила переходу вулиць і доріг, застерігати їх від ігор поблизу проїзної частини.

На запитання «Як уникнути травматизму?» складно дати однозначну відповідь, адже в цієї проблеми багато складових факторів. Так, посилена увага потрібна від професіоналів, серед них і від вихователів, рятувальників тощо. Проте найбільша увага, найбільший контроль за дітьми повинен бути з боку батьків. Але будь-хто з дорослих, що перебуває поруч із дітьми, не має права залишатися байдужим споглядальником дитячих вчинків, що можуть призвести до трагічних наслідків. Інколи буває доречним доброю порадою, а якщо треба – і суворим зауваженням, вберегти дитину від травм, а то й від гіршого

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.