Дихальна гімнастика- вплив на організм дитини.
Щоб уникнути перевтоми дитини, потрібно не нехтувати проведенням фізкультхвилинок і виконувати вправи дихальної гімнастики для дітей під час занять у дитячому садку або уроків в школі. Тривале перебування у статичному положенні під час сидіння у навчальному закладі або при виконанні домашнього завдання надає молодому організму велике фізичне навантаження.
Для проведення фізкультхвилинок пропонуємо обрати декілька комплексів вправ дихальної гімнастики (добре знайомих дітям) у різних варіантах, та чередувати їх поміж собою раз на два-три тижні, щоб зберегти зацікавленість учнів і уникнути механічного виконання вправ.
Перед проведенням дихальної гімнастики з дітьми дошкільного віку або з учнями початкової школи рекомендовано провітрити приміщення, а вправи на дихання виконувати правильно, щоб не зашкодити собі. Для правильного виконання вправ учнями використовуйте наглядні посібники у вигляді картинок або відео. Для досягнення ефекту релаксації під час фізкультхвилинок на дихання можна використовувати музичний супровід.
Правильне дихання є основою самопочуття дитини, адже від цього залежить, чи має доступ у мозок необхідна для забезпечення розумової діяльності кількість кисню та правильне функціонування інших внутрішніх органів. Вправи дихальної гімнастики слід виконувати дітям, так як неправильне дихання може стати причиною сонливоті, перевтоми та поганого настрою.
Дихальна гімнастика - вправи на відновлення дихання
Представлені дихальні вправи у рамках дихальної гімнастики для дітей і учнів школи поліпшують поставу, стимулюють рух діафрагми, поліпшують кровообіг, гармонізують діяльність дихальної, нервової і серцево-судинної систем.
Глибокий вдих руки повільно підніміть до рівня грудей). Затримайте подих (увагу сконцентруйте на середині долонь). Повільно видихніть ( руки опустіть уздовж тіла).
Глибоко вдихніть. Закрийте вуха руками від верхньої точки до мочки. Затримайте подих. Видихніть з відкритим сильним звуком « а-а-а» (чергуйте зі звуками «и-и-и», « у-у-у»).
Глибоко вдихніть. Руки повільно підніміть угору. Затримайте подих на вдиху. Видихніть з відкритим сильним звуком « а-а-а». Руки повільно опустіть. Вдихніть. Руки повільно підніміть до рівня плечей. Затримайте подих. Повільно видихніть із сильним звуком « про», обійміть себе за плечі, опустіть голову на груди. Повільно і глибоко вдихніть. Руки підніміть до рівня грудей. Затримайте подих. Повільно видихніть із сильним звуком « у-у-у». Руки опустіть униз, голову на груди.
Стисніть правою рукою ліве плече. Голову поверніть ліворуч і подивіться назад. Розведіть плечі із силою. Глибоко вдихніть, затримайте подих, видихніть. Подивіться назад через праве плече, знову із силою розведіть плечі. Глибоко вдихніть, затримайте подих, видих. Опустіть руки вздовж тіла, голову опустіть на груди. Вдихніть, видихніть. Повторити вправу, тримаючи лівою рукою праве плече.
Видихніть, розплющіть очі. Вдихніть, заплющіть очі. Продовжуйте, видихаючи при світлі, вдихаючи в темряві. Нехай ваші очі повністю розслабляться, коли вони заплющені. Розплющіть очі й покліпайте. Щоразу, відкриваючи очі, зауважуйте те, що бачите: всі вигини і форми, лінії і кути. Спочатку тільки темне, потім – світле.
Руки вгору, вниз, промовляти звуки "Ш", "Ж", видихаючи повітря.
В. п. – стати рівно, руки вниз. 1-2 – руки в сторони – вдихнути, 3-4 – різко обняти себе руками за плечі – видихнути. Повторити 3-4 рази.
В. п. – стати рівно, руки вниз. 1-2 – руки в сторони – вдихнути, 3-4 – присісти, обняти руками коліна – видихнути. Повторити 3-4 рази.
Вдихнути широко відкритим ротом, видихнути носом. Повторити 4-5 разів.
Дихання через одну ніздрю: вдихнути носом – одна ніздря притиснута пальцем, видихнути ротом. Повторити 3-4 рази.