Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Розвиток рухів дітей «Мені треба багато рухатися»

Дата: 28 квітня 2021 о 07:43
116 переглядів

Одним з найважливіших факторів гарного фізичного і психічного розвитку є правильно організована рухова активність вашої дитини. Часто батьків дратує надмірна активність дітей, їх постійне прагнення кудись забратися, щось взяти і т. Д.
Дорогі тата і мами, не поспішайте з заборонами, пам'ятайте, що рух є біологічною потребою зростаючого організму. Неможливо уявити, щоб здорова дитина не прагнув до рухів, діяльності. Як тільки малюк опанує способами переміщення, навчиться повзати, а потім ходити, він постійно перебуває в русі. Зверніть увагу, що навіть з предметами малюк діє на ходу, дуже рідко сідаючи або зупиняючись. Чи не пригнічувати треба рухову активність, а всіляко підтримувати дитину в його прагненні рухатися, бути активним, створювати умови для цього. Завдяки правильно організованій рухової діяльності створюються сприятливі умови для обміну речовин, а це стимулює розвиток нервової системи, кістково-м'язового апарату, серцево-судинної системи і органів дихання, покращує травлення. Чи правомірно вираз: «Рух - це життя». Саме рух робить дитину витривалим, спритним, кмітливим. Поступово у нього розвивається сила, координація, його ігрова та побутова діяльність стає різноманітною, активної, самостійної.
Скільки ж повинен рухатися здорова дитина протягом дня?
Дослідження фахівців показують, що обсяг і якість рухів залежать від цілого ряду чинників: віку, статі дитини, пори року, доби, індивідуальних особливостей, умов, в яких він живе. Діти 2-4 років долають за добу приблизно 2,5-3 км., 6-7 років - 7-8 км і більше. Хлопчики в середньому рухаються більше, ніж дівчатка. Влітку у дітей потреба в русі більше, ніж взимку. Це пов'язано зі зміною обміну речовин. Так, найбільша активність проявляється з 9 до 12 години в першій половині дня і з 17 до 19 - у другій.
Рухова активність залежить від індивідуальних особливостей. Є діти з підвищеною руховою активністю, з середньою, помірної і малої потребою в рухах. Діти з середньою руховою активністю, як правило, не викликають у батьків тривоги: вони відрізняються урівноваженим поведінкою, добре регулюють свою рухову діяльність і практично не переутомляются. Дитина з середньою руховою активністю бігає, ходить, стрибає стільки, скільки може. Батьки можуть не побоюватися, що він перевантажиться. Інша справа - діти з підвищеною руховою активністю. Вони неврівноважені, не можуть регулювати свою рухову діяльність, не схильні до виконання дій, що вимагають точності, координації, швидко втомлюються.
Дітей з підвищеною руховою активністю необхідно вчасно перемикати на інший вид діяльності.
Як же повинні поводитися батьки з такими дітьми? Ні в якому разі не припиняйте різко рухову активність дитини.
Перехід від динамічного стану в статистичну повинен бути поступовим. Якщо ви вважаєте, що дитина втомився від бігу, запропонуйте йому, наприклад, пошукати зниклу іграшку. «Алешенька, ти не бачив, куди сховався від нас ведмедик? Допоможи мені його знайти ». Малюк ходить, повзає, розшукуючи іграшку, і організм його поступово приходить в рівновагу. А після цього запропонуйте послухати казку про ведмедя. Дітям з підвищеною збудливістю необхідно періодично давати завдання, що вимагають точності, координації рухів. Наприклад, запропонуйте малюкові пройти по вузькій доріжці, прокатати м'яч, потрапити в ціль (коробка, обруч, коло, намальований на землі, стіни, піднятися до встановленого знаку по драбинці і т. Д. Не засмучуйтеся, якщо точні рухи не відразу будуть виходити.
Малоактивні діти не схильні багато бігати, кудись залазити, вважають за краще грати в пісочниці, що, на жаль, цілком влаштовує багатьох тат і мам. Однак батьки повинні знати, що у малорухомих дітей повільніше формуються рухові навички, необхідні дитині в грі, в побутової діяльності. Таким дітям не вистачає спритності, витривалості, вони уникають рухливих ігор з однолітками. Вага їх значно вище норми, а це шкідливо для здоров'я.
Як привчити малюка до активності, як зробити, щоб він хотів рухатися? Це завдання допоможе вирішити спільна діяльність батьків і дитини. Запропонуйте під час прогулянки наздогнати вас або самі доганяйте дитини, поступово збільшуючи відстань бігу. Нехай малюк пострибає як зайчик або горобчик. А ви порахуйте, скільки разів він стрибне. Обов'язково похваліть його, навіть якщо він не дуже добре впорався із завданням. Добре активізує дії малечі різні іграшки, особливо м'яч. Дії з м'ячем дають потрібне навантаження організму і в той же час не втомлюють. Кидайте м'яч, а дитині запропонуйте наздоганяти його, потім нехай малюк сам кидає і наздоганяє м'яч. Поступово дії з м'ячем будуть ускладнюватися. Завжди радійте успіхам дитини. Ваше позитивне ставлення до рухової діяльності обов'язково збудить інтерес до неї у малюка.
Дуже важливо, щоб дитина вчасно опанував усіма видами основних рухів. Допоможіть йому в цьому. А для того щоб ваша допомога була ефективною, познайомтеся з особливостями розвитку основних рухів і завданнями навчання цим рухам дітей раннього віку.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.