ВПРАВИ НА РОЗВИТОК СЛУХОВОЇ УВАГИ
Вправа “Будь уважний!”(Зоопарк)
Мета: стимулювання уваги, розвиток швидкості реакції.
Обладнання: аудіозапис маршу.
Опис. Кожна дитина повинна виконувати рухи відповідно до команди дорослого: «зайчики» – стрибати; «конячки» – бити «копитом об підлогу»; «раки» – задкувати; «птахи» – бігати, розкинувши руки; «лелеки» – стояти на одній нозі.
Ускладнення. Діти поділяються на групи: «зайчики», «конячки», «раки», «птахи», «лелеки». Всі крокують по крокують, коли ведучий каже, що сьогодні в зоопарку він бачив «птахів», то всі, крім «птахів» крокують, а «птахи» роблять умовний рух, таким чином вчитель може називати одразу декілька команд.
Вправа “Чотири стихії”
Мета: розвиток уваги, координації слухового і рухового аналізаторів.
Опис. Гравці сидять у колі і виконують рухи відповідно до слів: «земля» – руки вниз, «вода» – витягнути руки вперед, «повітря» – підняти руки нагору, «вогонь» – зробити обертання руками в зап'ясткових і ліктьових суглобах. Хто помиляється, той програв.
«Звук заблукав»
Вчитель проговорює однакові звуки і один інший. Спочатку це звук не схожий за
звучанням.
Ускладнення. Читаються звуки, схожі за вимовою (б-п, д-т, г-х) ббббпббб, дддтддд.
Рухова гра «Відгадай, чий голосок»
Діти стають у коло. Одна дитина стоїть у центрі кола з зав'язаними очима і говорить:
Жабеня по доріжці
Скаче, витягнувши ніжки,
Побачило комара і закумкало:
КВА– КВА – КВА! ( відповідає хтось із дітей, що стоять у колі ).
Ведучий, який знаходиться в центрі кола, відгадує, яка дитина «кумкала».
Дидактична гра «Де дзвіночок?»
Дитина заплющує очі, хтось тихенько стає осторонь від дитини (справа, зліва, позаду) та дзвенить у дзвіночок. Дитина не відкриваючи очі, повинна рукою показати напрямок, звідки лунає звук.
ІІ варіант.
Ця гра має ще такий варіант. Діти стають у коло. Непомітно для ведучого, вони передають за спиною один одному дзвіночок. Ведучий повинен відгадати і показати, у кого за спиною дзвенів дзвіночок.
«Слухай оплески».
Мета: тренування уваги і контроль рухової активності
Усі йдуть по колу чи пересуваються по кімнаті у вільному напрямку. Коли ведучий плескає в долоні один раз, діти повинні зупинитися і прийняти позу «лелеки» (стояти на одній нозі, руки в сторони) чи яку-небудь іншу позу. Якщо ведучий плескає два рази, ті що грають повинні прийняти позу «жаби» (присісти, п’яти разом, носки і коліна в сторони, руки між ступням)! ніг на підлозі). На три оплески граючі відновляють ходіння.