Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Як впливають гаджети на здоров’я дитини

Дата: 30 березня 2021 о 06:33
116 переглядів

Як впливають гаджети на здоров’я дитини? Як впливає електро-магнітне випромінення на організм в цілому? Про це розповідає дитячий лікар-офтальмолог, завідуюча офтальмологічним відділенням дитячої міської поліклініки №1 Олена Лабжинська.
Комп’ютер, ноутбук, смартфон та планшет негативно впливають на здоров’я навіть дорослої здорової людини, не кажучи вже про несформований дитячий організм. Основна причина — електро-магнітне випромінення, що негативно відображається на зоровій функції дитини, внаслідок чого розвивається короткозорість (міопія).
Через те, що дитина народжується далекозорою і зорове яблуко найбільш активно росте до шести років, батькам потрібно бути вкрай обережними, дозволяючи дитині переглядати її улюблені телепередачі. До трьох років лікарі-офтальмологи забороняють переглядати мультфільми навіть по телевізору (зір трирічної дитини 60%—100%). Потім дошкільнятам можна дозволити спілкуватися з гаджетами до 20-30 хвилин на день. Перевагу краще надавати телевізору через більшу величину його екрану. Школярі можуть користуватися улюбленими гаджетами до 30 хвилин на день протягом навчального тижня і до 1 години у вихідні.
— Чи страждає психіка дитини від комп’ютерної залежності?
Часом у дітей формується комп’ютерна залежність, особливо у випадках, коли батькам простіше включити дитині мультик, ніж погратися з нею або просто приділити увагу.
Тоді у дитини можуть виникнути невротичні скарги на зразок безсоння, дратівливості або, навпаки, млявість та апатія. У цих випадках майже не можливо відірвати малечу від екрану планшета чи смартфона. Зокрема, коли хлопчики захоплюються агресивними іграми, у них через незрілість нервової системи формується агресивний тип реагування на оточуюче.
Якщо страждає зір дитини від комп’ютерних ігор, спілкування у соціальних мережах, перегляду мультфільмів, то що змушує підлітка чи дитину пристраститися до планшету/комп’ютера/телевізора? Яка потенційна користь від них для людини?
У кожної людини, і дитина чи підліток не є виключенням, є свої захоплення, котрим хочеться віддавати весь свій вільний час. А Інтернет цьому сприяє: тут можна знайти інформацію на будь-який смак для роботи, навчання, різноманітних хоббі; можна пограти у віртуальні ігри з ефектом присутності у них гравця, поспілкувася ледь не з усім світом у соціальних мережах, не покидаючи стін власної оселі тощо. Саме ці безмежні можливості вказаних гаджетів сприяють не лише погіршенню зору користувача, а й формуванню стійкої комп’ютерної залежності, що вже потребує втручання психолога і тривалого лікування.
Яких гігієнічних рекомендацій слід дотримуватися дитині чи підлітку, аби отримати максимальну користь від спілкування з гаджетами та не завдати шкоди власному здоров’ю?
Потрібно користуватися сучасною технікою «з розумом і без фанатизму»: не порушувати часових нормативів під час користування планшетом чи ноутбуком, час від часу робити перерви, аби розім’ятися та зробити вправи для очних яблук, що однозначно позитивно впливає на зняття зорового навантаження як у дорослих, так і у дітей. Також потрібно знати, що відстань від книги/підручника до очей має бути 30-35см, а для маленької дитини ця відстань — від ліктя до основи долоні. Під час занять з підготовки до школи виконуючи домашні завдання дитині слід користуватися спеціально підібраною до її індивідуального зросту меблями.
Працювати з книгою чи планшетом, навіть переглядати кінострічку на телеекрані категорично не рекомендую у темряві чи у сутінках. При такій роботі світло має бути зверху і збоку (ліворуч — для правші та праворуч — для лівші). Якщо є така можливість краще віддавати перевагу роботі у денний час (денне освітлення є фізіологічним для нашого ока — тому створюються умови для найменшого зорового навантаження).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.