Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

ВПЛИВ МУЛЬТФІЛЬМІВ НА РОЗВИТОК ДИТИНИ

Дата: 28 січня 2021 о 11:10, Оновлено 28 січня 2021 о 11:40
Автор: Балан О. В.
109 переглядів

Мультиплікаційні фільми невипадково улюблені дітьми різного віку. Яскраві, видовищні, образні, з одного боку, і прості, ненав'язливі, доступні з іншого. Мультики, близькі за своїми розвиваючими, виховними можливостям казці, грі, живому людському спілкуванню.

Персонажі мультиплікаційних фільмів демонструють дитині найрізноманітніші способи взаємодії з навколишнім світом. Вони формують у малюка первинні уявлення про добро і зло, еталони гарного і поганого поводження.
Через порівняння себе з улюбленими героями дитина має можливість навчитися позитивно сприймати себе, справлятися зі своїми страхами і труднощами, шанобливо ставитися до інших. Події, що відбуваються в мультфільмі, дозволяють підвищувати обізнаність малюка, розвивати його мислення і уяву, формувати його світогляд. Таким чином, мультфільм - це ефективний засіб виховання дитини.
Але не всі мультфільми, такі корисні для наших дітей. На жаль, багато мультфільмів побудовані психологічно, педагогічно чи етично безграмотно і можуть мати небезпечні для дитини наслідки.
Ознаки "шкідливого мультика", від перегляду якого варто відгородити дитину:
1. Головні герої мультфільму агресивні, вони прагнуть завдати шкоди оточуючим, нерідко калічать чи вбивають інших персонажів, причому подробиці жорстокого, агресивного ставлення багаторазово повторюються, детально розкриваються. Наслідком перегляду такого мультфільму може стати прояв жорстокості, безжалісності, агресії дитини в реальному житті.
2. "Погана" (не правильна) поведінка героїв мультфільму ніким не карається. Персонажа, що порушує загальноприйняті правила, ніхто не шльопає, не ставить в кут, не говорить, що так робити не можна. У підсумку, у маленького телеглядача закріплюється уявлення про допустимість подібних форм поведінки, знімаються табу, розхитується еталони гарного і поганого вчинку, допустимої і неприйнятної поведінки.
3. Демонструються небезпечні для життя дитини форми поведінки, повторювати які у реальній дійсності недоцільно, нерозумно і навіть просто небезпечно. Перегляд таких прикладів для наслідування може обернутися для дитини зниженням порога чутливості до небезпеки, а значить потенційними травмами.
4. Використовуються несимпатичні, а часом навіть потворні герої. Для дитини зовнішність ляльки - мультяшки має особливе значення. Позитивні персонажі повинні бути симпатичними або навіть красивими, а негативні - навпаки. У випадку, коли всі персонажі жахливі, потворні, страшні незалежно від їх ролі, у дитини немає чітких орієнтирів для оцінки їх вчинків. Крім того, коли дитина змушена наслідувати, ідентифікувати себе з несимпатичним головним героєм - неминуче страждає внутрішнє самовідчуття малюка.
Діти - відкриті й добрі і усмоктують в себе все, як губка. А тепер уявіть собі, що може випробувати маленька людина після сорока хвилин перегляду мультика, головна ідея якого бійки, битви, погоні, перетворення на мутантів і чудовиськ, кров, вибухи та інші "принади"? Для чого маленьким дитячим вушкам вислуховувати лайку та образи, якими обсипають один одного герої мультфільму? Про які здорові посмішки і сміх може йти мова? Що у всьому цьому пізнавального і повчального?
Такий перегляд може лише "збагатити" лексику дитини нецензурними виразами, розвинути такі почуття, як злість і агресія. Доросла, психічно здорова людина - і та зазнає неприязнь від побаченого і почутого. Після такого можна не дивуватися появі боязні темноти, страху залишатися на самоті, жорстокості в грі, агресивної поведінки в житті і багатьох інших "результатів".
Таким чином, перегляд мультфільмів може бути хорошим ходом з метою виховання дитини і в той же час, засобом маніпулювання свідомістю маленьких телеглядачів.
Потрібно відзначити, що саме від дорослих залежить майбутнє дітей. Підводячи підсумки, виділимо кілька рекомендацій фахівців.
Рекомендації фахівців :
* Дітям молодше двох років не рекомендований показ телепередач. Для решти перегляд телевізора не повинен перевищувати 1,5 годин на день. Дітям з порушеннями нервової системи, дуже вразливим і з легкою сугестивністю, краще скоротити до мінімуму час, що проводиться перед блакитним екраном.
* Вибираючи дитячу передачу або мультфільм, потрібно бути особливо обережними, оскільки зорові образи сильніше впливають на дитину. Після перегляду мультфільму або телепередачі слід обговорювати з ним побачене і відтворювати ланцюг подій.
* І найголовніше. Перегляд мультфільмів ніколи не замінить дитині живе спілкування. Тому іноді варто відкласти всі справи і замість перегляду чергового мультфільму, запропонувати дитині провести час разом.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.