Ігри вдома
1. Разом робіть зарядку
Сидячи вдома на карантині можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами – одна з них. Тим паче, на час карантину спортивні та фітнес-зали закриті, а діти не відвідують уроки фізкультури.
Наприклад, такі зарядки – під музику та з піснями – є на каналі “З любовю до дітей”.
Насправді в Мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних, як на англомовному ютуб-каналі “GoNoodle | Get Moving”, та спокійніші на “Cosmic Kids Yoga”. Головне – бажання.
2. Дивіться ютуб-канал “Цікава наука”
Виявляється, що людське око неабияк еволюціонувало, Цельсій не винаходив шкалу Цельсія, а краплі дощу взагалі є неможливими. Про це та багато іншого можна дізнатися з коротких науково-популярних освітніх відео “Цікава наука”.
Приємність у тому, що всі ролики цього ютуб-каналу перекладені та озвучені українською мовою, а їх там – дуже багато і на різні наукові теми: з фізики, астрономії, біології, географії та математики.
Там можна дізнатися про безсмертні клітини та чому наші тіла старіють, про безсоння і метаболізм, про права людини, темну матерію і звідки беруться нові віруси (актуальна зараз тема). Дізнатися як діють океанські течії, як утворюються камені в нирках, як їжа впливає на наш мозок… Зрештою – дізнатися у чому ж таки полягає сенс життя (звісно, з наукової точки зору).
Погодьтеся, що вивчати історію з відеороликів “Світова історія і коти”, “Історія очима курки”, “Як туалет змінив історію” та інших, може виявитися дуже цікавим (і не тільки для дітей).
До того ж цей ютуб-канал рекомендують у Вінницькій міській раді як освітній ресурс.
3. Вчіть нові слова іноземною мовою
Домовтеся зі своєю дитиною про кількість слів, які будете вивчати за день, і заведіть блокнот, щоб вона чи він їх записували. Це можна робити в ігровій формі, приклеюючи стікери з назвами предметів на все, що розташоване у будинку чи квартирі (меблі, іграшки, їжу, посуд та інші предмети побуту), або все, що бачите за вікном.
Також можна вигадати якусь систему бонусів, якщо дитина вивчатиме більшу кількість слів іноземною, ніж було домовлено. Головне – систематично повторяти слова, вивчені кількома днями раніше.
4. Користуйтеся онлайн системою дистанційної підтримки навчання у школах, ліцеях та гімназіях України.