Нервові тики у дітей: причини
Ознаки тикозних розладів
Тики бувають моторні і вокальні, їх розподіл обумовлюється проявами симптоматики.
До моторних тиків відносять:
тремтіння плечей або щік;
хитання головою;
тремтіння губи;
безпідставне здригання;
відкривання рота і випинання язика;
багаторазове моргання тощо.
До вокальних тиків належать:
багаторазове хмикання;
хлюпання носом;
неконтрольоване повторення однакових звуків.
Причини виникнення тиків у дітей
Фактори нервових тиків бувають двох видів: біологічні та психологічні.
До біологічних факторів зараховують інфекційні та вірусні захворювання, такі як стрептококова інфекція, в результаті перенесення яких відбулося ослаблення імунітету, крім того, існує спадковий фактор – коли у батьків у дитячому віці були тики, тоді шанси, що у дитини вони проявляться також, істотно підвищуються.
Психологічні причини: сильні переживання, що викликали стрес, фізичні та розумові навантаження, сильний переляк, конфлікти з однолітками, дефіцит любові або зайва турбота батьків.
Діагностика і лікування тиків у дітей
Для того, щоб встановити діагноз «тикозний розлад», обов'язково потрібно відвідати дитячого невролога.
Після проведення огляду та детального опитування лікар може вказати на важливість відвідування інших лікарів: психіатра, психотерапевта, психолога. У разі необхідності направить на ЕЕГ-дослідження, біохімічний аналіз крові.
Психологічне обстеження пацієнта, у якого діагностовано тикозні гіперкінези, вкрай важливо для визначення оптимальних способів лікування.
До ключових методів лікування тикозних розладів у дітей відносять персональний підхід, а також використання системної терапії. Ефективність лікування також залежить і від батьків, оскільки під час терапії фахівці Центру розповідають і показують їм, що потрібно робити, щоб допомогти своїй дитині.