Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Інклюзивне навчання

Дата: 22 липня 2020 о 09:20
Автор: Дудник О. Д.
94 перегляда

Інклюзивне навчання - це рівний доступ до якісної освіти всім дітям, включаючи дітей з особливими освітніми потребами. Важливим в такому процесі є той факт, що такі діти повинні вчитися за спеціальними програмами але в загальноосвітніх навчальних закладах, тобто застосовуючи особистісно-орієнтовані методи навчання.

Що стосується інклюзивного навчання в Україні, то ще з 2010 року Міністерство освіти і науки України запустило в роботу "концепцію розвитку інклюзивної освіти" (Наказ МОН від 01.10.2010р. № 912). А в 2011 році вийшла постанова кабінету міністрів України "Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах».

Інклюзивне навчання в Україні передбачає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання в звичайних класах, але завжди зможуть отримати допомогу в навчальному процесі. Відповідно до цього, постало питання про перепланування шкіл і класів для того, щоб всі діти мали можливість в них навчатися. Теж саме, до речі, стосується і ДНЗ (дитячий навчальний заклад).

В Україні інклюзивне навчання має ґрунтуватися саме на правах людини і принципах рівності. Спрямовуватися воно повинно на дітей, які є винятком із загальної системи навчання. Важливо підкреслити, що абсолютно всі діти отримують користь від інклюзивного навчання, так як воно розвиває дитячі таланти і їх сильні сторони.

Інклюзія в Україні розвивається не настільки швидко, як би хотілося представникам освіти і батькам дітей з особливими освітніми потребами. Станом на 2016 рік в Україні було приблизно 1800 таких інклюзивних класів, в яких навчалося не більше трьох тисяч учнів. Тому ми бачимо, що інклюзивне навчання для дітей з особливими потребами в Україні було на досить повільному рівні розвитку, який нам хотілося б прискорити.

12 липня 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив «Положення про інклюзивний-ресурсному центрі", в якому визначається порядок утворення і припинення, а також основні принципи діяльності, та правовий статус інклюзивної-ресурсного центру.

Що таке інклюзивна-ресурсний центр (ІРЦ)?

ІРЦ - це установа, яка створюється з метою забезпечення права дітей з ссобливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти.

У відповідності з положенням про ІРЦ, центри повинні створювати приміщення, пристосовані для дітей з особливими освідніми потребами відповідно до вимог законодавства, в тому числі від державних санітарних норм і правил, і від державних будівельних норм.

В інклюзивних-ресурсному центрі повинні обов'язково бути наступні кабінети: кімнати для надання індивідуальної психолого-педагогічної допомоги, проведення групових психолого-педагогічних занять, логопеда, занять з лікувальної фізкультури, фахівців центру, проведення спільних засідань фахівців центру, кабінет директора центру, технічні приміщення тощо.

Робота компанії Vema Kids

Компанія Vema Kids спрямовує всі свої зусилля на те, щоб інклюзивна освіта в ДНЗ та школах розвивалась швидше. Першочергове завдання компанії це обладнання інклюзивних класів, а також розробка і реалізація великої кількості сертифікованого обладнання для інклюзивної освіти. Фахівці компанії допомагають створювати індивідуально Ваш проект, супроводжуючи під час всього процесу розробки.

Раніше компанія створила більше п'ятиста проектів для загальноосвітніх установ, шкіл з інклюзивною формою навчання, дошкільних установ, центрів реабілітації і т.д. Так, наприклад:

- компанія повністю укомплектувала і облаштувала кімнати для індивідуальної роботи логопеда, психолога і олигофренопедагога, кабінет тифлопедагога і сурдопедагога, так само зал ЛФК для ІРЦ в Дніпропетровській області на базі Солонянської середньої школи № 1;

- укомплектувала з колегами і партнерами сенсорні кімнати, та зал ЛФК для київського центру реабілітації дітей з інвалідністю;

- ретельно проектувала, креслила і виробляла більшу частину обладнання для кімнати ерготерапії в Буковинському областному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Особлива дитина";

- реалізувала розвантажувальний простір для дітей з особливими потребами в ЗОШ № 3 міста Буча, де попрацювала над створенням трьох кімнат для розвитку дитини: темна сенсорна кімната - для роботи психолога і розслаблення, сучасний спортивний зал, а також творча зона в коридорі - місце для гри , розвитку і відпочинку дітей під час перерви.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.