Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 17 чоловік

Вплив ігор на розвиток дитини

Дата: 25 березня 2021 о 07:29
124 перегляда

Вплив ігор на розвиток дитини дуже великий, адже в залежності від виду гри дитина може розвиватися фізично, психологічно й особистісно.
Знайомство з навколишнім світом, розвиток уяви і фантазії, а також комунікаційних навичок – все це проявляється під час дитячих ігор.
Залежно від виду, гра здатна розвивати різні якості у малюка.
Так, наприклад, дидактичні ігри в основному спрямовані на знайомство зі світом, на пізнання нових і елементарних речей, на формування почуттів і якостей. Такі ігри найкраще підходять для зовсім маленьких дітей, які завдяки різнобарвним кубикам та фігуркам вчаться розрізняти предмети в залежності від їх форми і кольору, групуючи окремо кубики і кульки. Дидактичні ігри розвивають увагу і зосередженість.
Не менш важливими є сюжетно-рольові ігри. Завдяки тому, що потрібно придумати сюжет гри, розподілити ролі і чітко дотримуватися відведеної дитині ролі, такі ігри вчать дітей дисциплінованості та відповідальності, а також розвивають уяву. У таких іграх найбільш чітко проявляється характер малюка, його ставлення до одноліток. Під час такої гри дитина може копіювати поведінку своїх батьків, тому потрібно уважно стежити за тим, як вона себе поводить в рамках відведеної їй ролі. Якщо вона, граючи «в магазин» або «в сім’ю» постійно свариться з іншими дітьми, веде себе агресивно, то можливо саме батьки є причиною такої поведінки. Адже сам малюк не може сформувати модель поведінки в такому ранньому віці, тому скоріш за все він копіює поведінку в сім’ї.
Вплив гри на розвиток дитини
Але сюжетно-рольові ігри дуже важливі для розвитку вміння спілкуватися і жити в соціумі, до всього іншого – у дитини розвивається уява і лідерські якості. Адже кожного разу в новій грі вона приймає на себе нову роль, для якої повинна вигадати модель поведінки, правила. Що стосується сюжету гри, то тут якраз і проявляються лідерські якості малюка: якщо дитина бере ініціативу в свої руки і сама вигадує сюжет гри, продумуючи всі деталі і правила, то таким чином вона проявляє свої лідерські якості.
Рухливі ігри – це ігри, які спрямовані на розвиток у дитини фізичних якостей. Вони відмінно підійдуть для активних дітей, яким важко всидіти на одному місці більше п’яти хвилин. Рухливі ігри виконують дуже важливу роль у фізичному розвитку дитини, так як вчать дисциплінованості і вмінню грати за правилами, а ще допомагають розвинути швидкість мислення і рухів.
Таким чином, крім того, що гра дарує дитині можливість веселого і захоплюючого проведення часу разом зі своїми друзями, вона ще й позитивно впливає на розвиток фізичних і особистісних якостей малюка.
Якщо говорити в цілому, то гра може навчити:
Взаємодіяти з однолітками і навику спілкування з іншими дітьми.
Слідувати правилам, дисциплінованості, відповідальності та відповідності взятої на себе ролі.
Уважності, управлінню своїми емоціями, за допомогою їх контролю, вмінню прораховувати свій наступний крок, плануванню.
Як ігри впливають на дитину
Також гра допоможе вашому малюкові розвинути:
Пізнавальну сферу. Під час гри малюк знайомиться з навколишнім світом, з предметами, їх властивостями і призначенням. Дитина ще не усвідомлює до кінця, що грає, це скоріше схоже на маніпулювання предметами – перебирання, сортування і групування їх за якими-небудь якостями. Але навіть в такому випадку гра позитивно впливає на малюка, так як закладає в ранньому віці навик концентрації і аналізу, що неодмінно стане в нагоді йому в подальшому.
Фізичні якості. Фізичний розвиток ще ніколи не був зайвим, адже це здоров’я. Рухливі ігри не тільки зміцнюють імунітет і прищеплюють любов до спорту і здорового способу життя, вони також розвивають вміння володіти своїм тілом.
Образне мислення і уяву. Граючи, дитина наділяє предмети новими властивостями, моделює простір для гри: одушевляє іграшки, готує без продуктів, будує цілі міста в своїй кімнаті. Такі ігри дуже важливі, адже вони вчать дитину приймати нестандартні рішення, щоб реалізувати задуманий сюжет.
Комунікативні навички. Це особливо актуально при грі в рольові ігри. Так як дитині постійно доводиться розігрувати діалоги з іншими учасниками гри, обговорювати правила і сюжет, розподіляти ролі і підтримувати контакт протягом всієї гри. Дитина вчиться спілкуватися з однолітками, знаходити компроміс в конфліктних ситуаціях, а ще такі ігри сприяють розвитку мовлення.
Моральні якості. На відміну від ігор, які є вигаданими від початку і до кінця, висновки, які робить малюк, граючись в них, справжнісінькі. Це відмінна можливість навчити дитину бути чесною, рішучою, доброзичливою, головне тут – це присутність дорослого, який може оцінити ігрову ситуацію і зробити правильні висновки.
Як бачимо, ігри – це дуже важливий аспект розвитку здорового фізично та емоційно малюка. Адже вони не тільки допомагають виявити деякі позитивні сторони дитини і розвинути їх, але й виявити емоційні проблеми: страх, замкнутість, агресію.

02 червня 2020

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.